Hyvää Pääsiäistä! Käytä alennuskoodia 15YEARS saadaksesi -50 % rahdeista!
2.2.2023
Skädäm ja taas mennään! Kevät tuli, akkuliitin suli ja lompakko sanoi pulipuli! Radio-ohjattavien harrastaminen on siitä veikeää hommaa että sähköjen kanssa joutuu välillä puljaamaan vaikka kuinka ajaisi pelkillä polttikisilla.
Erilaiset liitintyypit sekä niiden käyttökohteet aiheuttavat välillä pientä ja suutakin polemiikkiä eri foorumeilla ja asiaan vihkiytymättömälle homma saattaa vaikuttaa täysin levottomalta.
Sekavaa se helposti onkin koska liitintyyppejä on vuosikymmenien saatossa kehitetty melkoinen määrä ja niiden nimet ovat vähintäänkin hämmentäviä kuten vaikkapa JiiÄstee ja Äkstee. Miksi ei kukaan kerro mitä nämä oikein tarkoittavat?
Paitsi että me kerromme! Käy tutustumassa kattavaan artikkeliimme Yleisimmistä RC-liittimistä ja pistä se kirjainmerkkeihisi. Kukaan ei kaikkea ulkoa kuitenkaan osaa joten tieto on hyvä olla tallessa mutta myös nopeasti löydettävissä!
ps. Lupailee sääprofeetat taas hyviä hankikantoja.. nyt crawlerit metsään ja basherit pellolle. Tätä hienoa hetkeä ei kestä kauaa kun lähes koko maisema on pelkkää ajorataa! Myös lätäkköleikeille alkaa olla hyvät setit sulamassa..
Uusi iso Team Corally Asuga XLR! Normaaleita kasikrossareita jopa viisitoista prosenttia isompikokoinen Asuga on mahdollisesti kaikkien aikojen suorituskykyisin ja tarkimmin hallittava krossibuggy.
Iso koko ja pitkä akseiväli takaavat suorituskyvyn ja härskit 6S sähköt pitävät huolen menopuolesta. Tutustu ominaisuuksiin tästä!
Asuga XLR on saatavana myös rullaavana ilman sähköosia.
Olemme toki eräs Euroopan isoimmista RC-autoja myyvistä erikoisliikkeistä mutta haluamme olla myös läsnä ja aktiivisia tämän päivän harrastamisessa!
Mikäli et ole vielä tutustunut, käy vilkaisemassa meidän Heidin erinomaista EuroRC Warehouse -Instagram tiliä josta saattaa tarkkasilmäinen bongata sellaisia uutuuksia jotka eivät ole vielä hyllyyn ehtineet..!
Muista tykätä-tökätä-tilata!
Kirjaudu sisään tai rekisteröidy tallentaaksesi tuotteita toivelistalle.